تهیه فیش حج،مرکز خدمات فیش حج لبیک

مرکز خدمات فیش حج،خرید و فروش و معاوضه فیش حج عمره و واجب

تهیه فیش حج،مرکز خدمات فیش حج لبیک

مرکز خدمات فیش حج،خرید و فروش و معاوضه فیش حج عمره و واجب


هدف این وبلاگ ( مرکز خدمات فیش حج لبیک ) فضایی امن برای دسترسی آسانتر به تهیه فیش حج و یا فروش فیش حج با قیمت های واقعی و مناسب می باشد.

مدیریت و پشتیبانی مرکز خدمات فیش حج لبیک - احسان پروانه

ارتباط با ما :
شماره های تماس :
09193800047 - 09193800046
09199197146 - 09199197145
09197180240 - 09197180239
شماره پیام کوتاه : 50002346089

۳۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت استان تهران به نقل از سایت مرکز پزشکی حج و زیارت : عادل مقصودی نژاد گفت( معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت ): جمعیت هلال احمر از انتشار لیست ۸۰۰ نفره پزشکان واجد شرایط حج تمتع سال جاری خبر داد . این لیست که نتیجه تلخیص و بازنگری تعدادی بسیار زیادی از پزشکان داوطلب حج است، در اختیار مسئولین ذیربط در سازمان حج و زیارت و جمعیت هلال احمر قرار خواهد گرفت. پس از انتشار این اسامی، مدیران کاروان های حج با هماهنگی نمایندگان استانی این مرکز و نیز مدیریت حج و زیارت استان های خود نسبت به انتخاب و معرفی پزشک خود از بین این اسامی اقدام نموده و سپس ابلاغ نهایی این افراد به عنوان پزشک حج سالجاری توسط مرکز پزشکی حج و زیارت صادر خواهد شد.


و همچنین افزود: پس از انتخاب و انتصاب پزشکان حج، معاینات آنان و نیز درج اطلاعات کامل پزشکی و تشکیل پرونده ی الکترونیک پزشکی زائرین در سراسر کشور آغاز خواهد گردید.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت، مسئولیت رسیدگی، نظارت و پایش دقیق عملکرد پزشکان حج را در ایران از اهم وظایف نمایندگان استانی مرکز پزشکی حج و زیارت دانست.

پایان/

گردآوری شده توسط مرکز خدمات فیش حج لبیک . احسان پروانه

 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰

خرید فروش فیش حج عمره ملی ملت94

خرید فروش فیش حج عمره بانک ملی بانک ملت

خرید فیش حج عمره94

فروش فیش حج عمره94

خرید فیش حج عمره آماده اعزام سال94

فروش فیش حج تمتع سال94

مرکز خدمات فیش حج لبیک خریدار فروشنده فیش حج تمتع واجب94 با مناسبترین بهترین و منصفانه ترین قیمت

برای مشاوره رایگان خرید فروش فیش حج با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

09193800046 - 09193800047

09199197145 - 09199197146

پاسخگوی تماس ها بصورت24 ساعته

مرکز خدمات فیش حج لبیک

کلمات کلیدی :

خرید فروش فیش حج عمره ملی ملت94 ، خرید فیش حج عمره ملی ، فروش فیش حج عمره ملی ، خرید فیش حج عمره ملت ، فروش فیش حج عمره ملت ، فیش حج عمره ، فیش حج عمره بنک ملی ، فیش حج عمره بانک ملت ، فروش فیش حج عمره94 ، خرید فیش حج عمره94 ، قیمت فروش فیش حج عمره94 ، قیمت فروش فیش حج عمره95 ، خرید فیش حج عمره ملی800هزارتومانی ، فروش فیش حج عمره ملی 800هزارتومانی ، خرید فیش حج عمره ملت500هزارتومانی ، فروش فیش حج عمره ملت500هزارتومانی

 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰

خرید و فروش فیش حج تمتع واجب94

خرید فروش فیش حج تمتع94

خرید فیش حج تمتع94

فروش فیش حج تمتع1394

مرکز خدمات فیش حج لبیک خریدار فروشنده فیش حج تمتع واجب94 با مناسبترین بهترین و منصفانه ترین قیمت

برای مشاوره رایگان خرید فروش فیش حج با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

09193800046 - 09193800047

09199197145 - 09199197146

پاسخگوی تماس ها بصورت24 ساعته

مرکز خدمات فیش حج لبیک

کلمات کلیدی :

خرید فروش فیش حج ، خرید فروش فیش حج تمتع94 ، خرید فروش فیش حج تمتع واجب1394 ، خرید و فروش فیش حج 1394 ، خریدفروش فیشحج94 ، خریدوفروشفیشحج94 ، خرید فروش فیشحج94 ، خرید فروش فیش حج واجب94 ، خرید فروش فیش حج تمتع94 ، خرید فیش حج تمتع94 ، فروش فیش حج تمتع 94 ، خرید فیش حج واجب1394 ، فروش فیش حج واجب1394 ، مرکز خرید فیش حج تمتع1394 ، خرید فیش حج تمتع اعزامی سال94 ، فروش فیش حج تمتع اعزامی سال94 ، خریدار فیش حج تمتع سال94 ، فیشحج تمتع94 ، فیشحج واجب 94 ، قیمت فیش حج تمتع94 ، قیمت فیش حج تمتع 94 ، قیمت حج تمتع سال 1394 ، خرید حج تمتع 94 ، فروش حج تمتع 94 ، خرید حج واجب 94 ، فروش حج واجب 94 ، خرید فیش تمتع 94 ، فروش فیش تمتع94 ، خرید فیش واجب94 ، فروش فیش واجب94

 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰

به گزارش روابط عمومی حج وزیارت استان فارس : شیراز محل برگزاری همایش توجیهی مدیران و پزشکان حج تمتع ،  همایش توجیهی مدیران و پزشکان کاروانهای استان فارس در حج تمتع سال 94فارس با حضور مدیریت حج وزیارت  استان فارس نماینده بعثه مقام معظم رهبری در منطقه فارس و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان صبح روز دوشنبه 28 اردیبهشت ماه جاری در سالن کنفرانس حوزه ستادی جمعیت هلال احمر استان برگزار شد .در این جلسه آزاد مدیرحج وزیارت استان فارس با بیان اینکه مدیران ، پزشکان و روحانیون حج تمتع باید با خدمت به زائرین بیت الله الحرام قدر این نعمتی که خداوند به آنها ارزانی داشته بدانند اظهار کرد فلسفه وجودی پزشک کاروان رساندن زائر به حد استطاعت برای انجام اعمال حج و نگه داشتن وی در این مرحله است
وی خواستار برنامه ریزی دقیق برای اتمام کامل فرایند معاینات پزشکی و ثبت آن در سامانه مربوطه قبل از اعزام زائرین به حج تمتع امسال شد
حجت الاسلام و المسلمین نعیمی نیز در سخنانی گفت آن چه بعنوان دست اندر کار و کارگزار فرهنگی درمانی و اجرایی در ایام حج مورد توجه است برخورداری از سعه صدر خلق و خوی نرم ، شکیبایی و متانت در گفتار و رفتار با حجاج و زائرین می باشد.وی با تاکید بر پیشگیری بعنوان امر مقدم در درمان یادآور شد رعایت شئونات اسلامی در فعالیت پزشکی حج از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است
دکتر روستا رئیس بیمارستان ایران در مدینه نیز در این جلسه نیز ضمن تقدیر از همه دست اندرکاران یادآور شد : در حج تمتع سالجاری اعتیاد به مواد مخدر به هر شکل و به هر میزان ، بارداری ، سرطان کنترل نشده و یا تحت درمان فعال و نارسائی قبلی با فانکشن کلاس 3 یا 4 در صدر موارد ممنوعیت مطلق اعزام به حج می باشد. در پایان نیز حجت الاسلام  و المسلمین قاسمی مسئول نمایندگی ولی فقیه در جعیت  هلال احمر استان نیز به تبیین شان نزول آیات برائت از مشرکین در سوره مبارکه توبه پرداخت و این سوره را مظهر قهر و غضب خداوند نسبت به مشرکان در حتک حرمت حرم  امن الهی معرفی کرد در این جلسه آخرین دستورالعملهای پزشکی حج تمتع توسط دکتر شمشادی معاون درمان و توانبخشی هلال تبیین شد

پایان/


گرداوری شده توسط مرکز خدمات فیش حج لبیک . احسان پروانه

 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت : حجت‌الاسلام حمید احمدی (مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری ) گفت : راه‌اندازی آموزش مجازی اعمال حج تمتع/ برگزاری کلاس‌های آموزشی زائران فرهیخته، و در تشریح آخرین وضعیت آموزش زائران حج تمتع گفت: آموزش‌های زائران حج تمتع از اول اردیبهشت‌ با هدف آمادگی روحی، معرفت‌افزایی و انجام درست مناسک حج آغاز شده است و برای زائران مدینه قبل 10 جلسه و برای زائران مدینه بعد 12 جلسه آموزشی برگزار می‌شود.

وی افزود: سرفصل‌های آموزشی و وسائل کمک‌آموزشی از قبیل نرم‌افزارها، ماکت‌ها و نقشه‌های مورد نیاز تهیه شده است و در اختیار کارگزارن قرار گرفته است. این جلسات تا اول ذی‌القعده ادامه دارد.

همچنین ادامه داد: برخی از افراد به دلیل مشغله فراوان نمی‌توانند در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند و همچنین برخی هم به دنبال استفاده بیشتر از کلاس‌ها هستند. به همین منظور سامانه آموزش مجازی در دو حوزه بسته‌های الکترونیک و کلاس‌های آنلاین از 16 اردیبهشت‌ راه‌اندازی شده و متقاضیان می‌توانند به آدرس الکترونیکی amoozesh.hajj.ir مراجعه و با وارد کردن کد ملی خود از این خدمات استفاده کنند.

ایشان با اشاره به برگزاری زائران فرهیخته گفت: این کلاس‌ها در 4 جلسه ویژه برای زائرانی که دارای تحصیلات تکمیلی هستند که 20 درصد کل زائران را تشکیل می‌دهند در حوزه‌های اعتقادی و اسرار معارف برگزار می‌شود.

وی به برگزاری جلسات ویژه معارفی با محوریت قرآن در ماه رمضان در شهرهای بزرگ اشاره کرد و افزود: قرار است در ماه شوال نیز همایش بزرگ عمومی برگزار شود. همچنین برنامه‌ای ویژه بانوان در تمام شهرها داریم که یک پزشک خانم متخصص به همراه دو مبلغه حضور می‌یابند و به بیان مسائل بهداشتی و معنوی مخصوص خانم‌ها می‌پردازند.


پایان/


گرداوری شده توسط مرکز خدمات فیش حج لبیک . احسان پروانه


 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ، بخشی از بیانات ایشان در جمع کارکنان وزارت اطلاعات در تاریخ 1383/7/13به شرح زیر است:

«ماه شعبان، ماه دعا و ماه عبادت است. در همین صلواتی که در مفاتیح مقرر است: «الّذی کان رسول الله (صلّی الله علیه واله) یدأب فی صیامه و قیامه فی لیالیه و ایّامه بخوعا لک فی اکرامه واعظامه الی محلّ حمامه»؛ پیغمبر تا دم مرگ، تا آخر عمر، ماه شعبان را بزرگ می داشت و در مقابل ماه شعبان خضوع می کرد و عادت داده بود خودش را به صیام و قیام در ماه شعبان. در دنباله ی این صلوات هست که: «اللّهم فاعنّا علی الاستنان بسنّته فیه»؛ از خدا می خواهد که ما را هم موفق بدار که همان سنت پیغمبر را در ماه شعبان رعایت کنیم. این ماه شعبان - حتماً می دانید دیگر - دالان و دهلیز ماه رمضان است. ماه رمضان تالار ضیافت الهی است؛ یک تالار عظیم که اگر کسی وارد آن تالار شد و به خود فرصت داد و همت کرد که از آنچه در آن جا خدای متعال آماده کرده، به خودش بهره یی برساند، بهره ی فراوانی خواهد برد که آن بهره در ماه شوال و ماه های دیگرِ سال نیست؛ فقط مخصوص ماه رمضان است. انواع و اقسام ضیافتهای الهی: رحمت الهی، عزت الهی، توفیق الهی، قرب الهی، استغنای ناشی از تفضل الهی، رزق مادی، رزق معنوی، همه در ماه رمضان است؛ اینها را سر سفره ی ماه رمضان گذاشته اند. بعضی ها می آیند و به این سفره نگاه نمی کنند و از وسط این سفره و اشیاء آن عبور می کنند و می روند و هیچی هم گیرشان نمی آید؛ بعضی ها یک چیز مختصری برمی دارند؛ یک روزه یی می گیریم ما؛ یک مختصرکی، یک چیزی؛ اما بعضی ها نه، حسابی می نشینند سر این سفره و از رحمت الهی کیسه ی خودشان را پُر می کنند؛ عزت می خواهند، دنیا می خواهند، آخرت می خواهند؛ رفع گرفتاری می خواهند، گشایش در زندگی می خواهند، استغنای طبع می خواهند، صفات و خُلق حسنه می خواهند؛ هرچه می خواهند، برای خودشان و برای دیگران برمی دارند.

برای این که انسان بتواند وقتی وارد این تالار شد، چشمش باز باشد، غافل نشود، دچار گیجی و گولی نشود که سرش را بیندازد پایین و از این در وارد شود و از آن در بیرون برود؛ نگاهی به دوروبر کند و استفاده یی ببرد و برای این که این آمادگی در من و شما پیدا شود، این ماه رجب و شعبان را قرار داده اند؛ رجب یک جور، شعبان یک جور دیگر. رجب، بیشتر ماه نماز است؛ شعبان، بیشتر ماه دعا و روزه است؛ این مناجات شعبانیه را ببینید. من یک وقتی از امام (رضوان الله علیه) پرسیدم در این دعاهای مأثوری که وجود دارد، شما کدام دعا را بیشتر از همه خوشتان می آید و دوست دارید. فرمودند: دعای کمیل و مناجات شعبانیه. اتفاقاً هر دو دعا هم مال ماه شعبان است؛ دعای کمیل که می دانید اصلاً ورود اصلی اش مال شب نیمه ی شعبان است، مناجات شعبانیه هم که از ائمه نقل شده، متعلق به ماه شعبان است. لحن این دو دعا به هم نزدیک است؛ هر دو عاشقانه است. در مناجات شعبانیه: «و ان ادخلتنی النّار اعملت اهلها انّی احبّک»؛ جهنم هم که من را ببری، فریاد می کشم تو را دوست دارم. و در دعای کمیل: «لان ترکتنی ناطقا لاضجّن الیک بین اهلها ضجیج الاملین و لاصرخنّ الیک صراخ المستصرخین و لابکینّ بکاء الفاقدین»؛ اگر به من در جهنم اجازه بدهی و نطق را از من نگیری، فریاد می کشم؛ فریادِ امیدواران، فریادِ دلدادگان و فریادِ دلباختگان را.

باید با اینها مأنوس بشویم و قدری دلمان را نرم کنیم. این دل چیز عجیبی است؛ گاهی اوقات به وسیله یی که انسان را به اوج آسمانها و اوج معنویت می برد، تبدیل می شود؛ گاهی هم بعکس، به سنگ سنگینی تبدیل می شود که بسته شده به پای انسان و انسان را تا اعماق آب، تا اعماق دره فرو می برد؛ غرق می کند؛ پدر انسان را درمی آورد. اگر دل را به پول و به شهوت جنسی و به مقام و به این چیزها دادید، این همان سنگ سنگین است؛ دل دیگر نیست. در آن صورت:

ده بود آن، نه دل که اندر وی گاو و خر بینی و ضیاع و عقار

آن دلی که انسان در آن عشق اتومبیل فلان جور دارد، آن دل نیست، گاراژ است! بنگاه معاملاتی است! آن دلی که همه اش در آن میل جنسی موج می زند، دیگر دل نیست، آن عشرتخانه است. شاعر، آن زمان که ضیاع و عقار و زمین و ملک و گاو و خر در زندگی نقش داشته، از اینها نام برده و می گوید دلی که اینها در آن باشد، آن جا طویله است! ده است! دل، نیست؛ دل جای خداست؛ جای نور است.

پروردگارا! این حرفها را اول در خود بنده، بعد در این جمع مؤثر بفرما؛ توفیق تلاش، کار و خدمتِ همراه با ایمان و معنویت به همه ی ما عنایت کن؛ این جوانهای مؤمن، صالح و این عناصر خوب را پیش خودت و پیش امام زمان روسفید کن.»


پایان/


گرداوری شده توسط مرکز خدمات فیش حج لبیک . احسان پروانه

 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت : معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت ( مقصودی نزاد )خبر داد که معاینات پزشکی حجاج تا اول رمضان پایان می‌یابد و همچنین گفت معاینات زایران حج تمتع ۹۴ از دو هفته پیش آغاز شده است و تا اول ماه رمضان پایان خواهد یافت.

ایشان با بیان اینکه در حج تمتع امسال ۲۸۰ پزشک به همراه کاروان‌های حج تمتع جهت معاینات پزشکی حجاج اعزام می‌شوند، افزود: در حال حاضر احکام ماموریت ۲۰۰ پزشک ابلاغ شده است و این عزیزان کار اجرایی خود را آغاز کرده‌‌اند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت تصریح کرد: در حج امسال حدود ۶۰ تا ۷۰ پزشک زن همراه کاروان‌های حج تمتع اعزام می‌شوند که این پزشکان نیز به زودی کار عملیاتی خود را از ایران آغاز می‌کنند و به ویزیت زایران خواهند پرداخت.

ایشان با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های مخصوص حجاج ایرانی در مدینه منوره و مکه مکرمه در ایام حج تمتع دایر خواهد شد، ادامه داد: افزون بر این پزشکان متخصص در هتل‌های محل استقرار زایران ایرانی نیز مستقر خواهند شد. و همچنین اظهارداشت: همچون سال گذشته در اقامتگاه‌های زایران ایرانی دارای جمعیت ۷۰۰ زایر در مکه مکرمه یک پزشک زن و اقامتگاه‌های زایران ایرانی در مدینه منوره به ازای هر ۵۰۰ زایر یک پزشک زن مستقر خواهد شد تا زایران عزیز بتوانند بدون هیچ دغدغه‌ای اعمال حج خود را انجام دهند. امسال به پزشکان زن ابلاغ شده است که باید کار معاینات خود را از ایران آغاز کنند تا با زایران بیشتر ارتباط بگیرند و تجربه بیشتری نسبت به حج تمتع پیدا نمایند.


پایان/


گردآوری شده توسط مرکز خدمات فیش حج لبیک . احسان پروانه

 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰

به گزارش پایگاه خبری سازمان حج و زیارت : حسن سرخوش مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزام این سازمان گفت :
تمامی زائران قسط دوم حج تمتع را پرداخت کردند
و با اشاره به اینکه زمان مهلت پرداخت قسط دوم حج تمتع ۲۵ اردیبهشت ماه به پایان یافت، و خوشبختانه در مدت اعلام شده تمامی زایران حج تمتع ۹۴ قسط دوم خود را پرداخت کردند.


و افزود : متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۹۴ که قسط اول هزینه سفر خود را در بهمن سال گذشته پرداخت کرده بودند طبق اعلام سازمان حج باید از هفتم تا ۲۵ اردیبهشت ماه نسبت به پرداخت قسط دوم خود اقدام می‌کردند، که خوشبختانه تمامی زایران طبق زمان اعلام شده اقدام کردند.
همچنین ایشان افزود: زابران حج تمتع سال ۹۴ برای قطعی شدن تشرف خود باید در مهلت یاد شده با مراجعه به شعب بانک ملی نسبت به تکمیل هزینه سفر خود اقدام می‌کردند . و در حج سال جاری، ۶۴ هزار زائر ایرانی از اول شهریور ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.


پایان/


گرداوری شده توسط مرکز خدمات فیش حج لبیک . احسان پروانه

 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰

به گزارش پایگاه خبری سازمان حج و زیارت : اعزام تیم پزشکی هلال احمر به کربلا همزمان با نیمه شعبان ، ارسال دارو و تجهیزات حج تمتع به عربستان ، سید علی مرعشی (رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر) از آماده‌سازی محموله تجهیزات و داروهای مورد نیاز در حج تمتع طی 2 هفته آینده خبر داد و گفت این محموله بعد از آماده سازی به عربستان ارسال می‌شود.

ایشان در مورد ارسال پزشکی به کربلا برای ایام شعبانیه گفت: اعزام پزشک عمومی، متخصص قلب، زنان، طب اورژانس،جراح عمومی و پرستار به کربلا خبر داد.

وی با اعلام اینکه این کادر اضطراری هلال احمر با همکاری مسئولان عتبه امام حسین 11 خرداد به کربلا اعزام می شوند، افزود: این کادر پزشکی تا 15 خرداد در کربلا خواهند ماند.

و همچنین ایشان با اشاره به اینکه هلال احمر ایران 2 مرکز درمانی در شهر کربلا دارد، افزود: تعدد حضور زائران سبب اعزام این تیم شده است.

وی در ادامه درباره ارسال محموله دارویی گفت: مراکز درمانی هلال احمر ایران در کربلا دارو و تجهیزات کافی در اختیار دارند و نیازی به ارسال محموله درمانی نداریم.

ایشان با اعلام اینکه در این تیم اعزامی 19 پزشک متخصص و 6 پزشک عمومی قرار دارند، گفت: بقیه اعضای تیم، کادر درمانی هستند.

جمعیت هلال احمر ایران به جز کربلا، 2 مرکز درمانی در نجف و یک مرکز در کاظمین دارد.


پایان/


گردآوری شده توسط مرکز خدمات فیش حج لبیک . احسان پروانه

 • احسان پروانه
 • ۰
 • ۰


به گزارش پایگاه خبری سازمان حج و زیارت و به نقل از سایت آستان قدس علوی : صحن حرم مطهر امام علی (ع) مسقف شد بات نصب 8 چتر اتوماتیک . مراحل پایانی پروژه نصب چترهای سایه بان اتوماتیک صحن مطهر که توسط یک شرکت مهندسی آلمانی طراحی و ساخته شده اند در حال انجام است.

علاء أحمد رئیس بخش مهندسى آستان در این رابطه گفت: با تلاش کارکنان بخش مهندسى آستان اماکن نصب چترهاى سایه بان که توسط شرکت آلمانى (اس راش) طراحى و ساخته شده اند آماده شده است. پایه هاى بتونى این چترها با همکارى مؤسسه کوثر که مجرى پروزه صحن فاطمه زهرا (س) مى باشد انجام شده و در حال حاضر مشغول نصب ستونها هستیم.
رئیس بخش مهندسى آستان افزود: نمایندگان شرکت طراحى کننده این چترها در شهر نجف حضور دارند و طى چند روز گذشته طى جلسات مشترک هماهنگیهاى لازم جهت اجراى مراحل پایانى پروژه که برآورد مى شود حدود سه ماه به طول بینجامد انجام گردید.

علاء کاظم در ادامه به ویژگى هاى این چترها اشاره کرد و گفت: کل پروژه شامل ۸ عدد چتر بوده که هرکدام به مساحت ۴۰۰ متر مربع مى باشد و ارتفاع هر کدام در حالت باز ۱۲ متر است. ستون هر یک از این چترها با مرمر تزیین شده و مجهز به نورافکن مى باشند و مساحت سایه اى که بوسیله ى این چترها ایجاد خواهد شد ۱۶۰۰ متر مربع مى باشد.

ایشان خاطر نشان کرد: این چترها از لحاظ طراحى و کیفیت مطابق با چترهاى موجود در صحن مسجد النبى در مدینه منوره مى باشند و توسط همان شرکت آلمانى که در مدینه این پروژه را انجام داده طراحى و اجرا مى شوند.

پایان/

گردآوری شده توسط مرکز فیش حج لبیک . احسان پروانه

 • احسان پروانه
مرکز خريد و فروش فيش حج